Podkład QUALICOAT wysokocynkowy poliestrowy wypełniający antykorozyjny szary ciemny KO-00012

Podkład poliestrowy antykorozyjny

1 370,22 zł /20kg (68,51 zł/kg)
Brutto
1114,00 zł /20kg (55,70 zł/kg)
Netto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 1 370,22 zł (brutto)
Dostępne "od ręki" realizacja 1-2 dni robocze

Sprzedaż

Ostateczny kolor i wygląd powłoki finalnego produktu może się różnić w zależności od techniki aplikacji, rodzaju malowanych elementów i grubości powłoki. Zaleca się przeprowadzić próbne wymalowania.

CHARAKTERYSTYKA

Farba proszkowa oparta na żywicy poliestrowej zawierającą metaliczny cynk , posiada bardzo dobre własności antykorozyjne. Dzięki zastosowaniu specjalnego utwardzacza jest wolny od TGIC. W podwyższonej temperaturze farba proszkowa topi się, utwardza i tworzy ostateczną powłokę.

ZASTOSOWANIE

Farba znajduje główne zastosowanie do nakładania na powierzchnie stalowe oczyszczone strumieniowo-ściernie do stopnia Sa 2½ , kiedy konstrukcje eksploatowane są w środowiskach silnie korozyjnych. Produkt przeznaczony jest do stosowania głównie jako grunt.

WŁAŚCIWOŚCI

Farba daje powłokę odporną mechanicznie, o dobrych własnościach antykorozyjnych.

Należy unikać przegrzania powłoki farby w przypadku pokrywania następną powłoką. Jeśli temperatura utwardzania podkładu jest wyższa niż 205ºC przyczepność pomiędzy powłokami może być pogorszona. W przypadku zastosowania bezpośredniego pieca gazowego w trakcie malowania dwuwarstwowego zaleca się sprawdzanie przyczepności międzywarstwowej.

DANE TECHNICZNE

Nanoszenie KORONA
Stopień połysku (60°)  półpołysk
Wydajność 6-7 m²/kg w zależności od grubości naniesienia 
Czas utwardzania

10-25 min./180°C (temperatura metalu)

9-15 min./190°C (temperatura metalu)

7-12 min./200°C (temperatura metalu)

Opakowania

20kg

ŚRODKI OSTROŹNOŚCI

Farba proszkowa nie jest klasyfikowana jako substancja łatwopalna, ale z powietrzem jej pyły mogą tworzyć mieszaninę wybuchową, która w razie dostarczenia odpowiedniej energii wybuchnie. Wentylacja w kabinie malarskiej powinna być taka, ażeby stężenie farby proszkowej w powietrzu było co najwyżej 10 g/m3 . W obliczeniach stężenia farby proszkowej w kabinie, proszek naniesiony na elementy nie jest brany pod uwagę. W celu uniknięcia wyładowania farby proszkowej w kabinie, w sąsiedztwie przestrzeni pracującej szybkość przepływu powietrza w aparaturze kabinowej nie może spaść poniżej 0,5 m/s. Lakiernik nanoszący pokrycia powinien mieć maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Każde zabrudzenie skóry proszkiem powinno być zmywane wodą z mydłem. Należy unikać spawania ze względu na zawartość cynku w proszku. 

TEKNOS
KO-00012

Parametry

Powłoka
Satyna/Półpołysk
Kolor
Szary
Czas realizacji
Dostępne "od ręki" realizacja 1-2 dni robocze
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Wczytywanie...