Antyczna Srebrna Farba Proszkowa Epoksydowo-Poliestrowa QUALICOAT Demeter Gruba Struktura KO-00498

Farba proszkowa epoksydowo-poliestrowa zewnętrzna

647,55 zł /20kg (32,38 zł/kg)
Brutto
526,46 zł /20kg (26,32 zł/kg)
Netto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 647,55 zł (brutto)
Dostępne "od ręki" realizacja 1-2 dni robocze

Sprzedaż

Ostateczny kolor i wygląd powłoki finalnego produktu może się różnić w zależności od techniki aplikacji, rodzaju malowanych elementów i grubości powłoki. Zaleca się przeprowadzić próbne wymalowania.

CHARAKTERYSTYKA

Farba proszkowa oparta na żywicy poliestrowej i epoksydowej, wolna od metali ciężkich. Zawiera dodatek pigmentów metalicznych/perłowych. W podwyższonej temperaturze farba proszkowa topi się, utwardza i tworzy ostateczną powłokę z efektem antycznym.

ZASTOSOWANIE

Farby epoksydowo-poliestrowe przeznaczone są do ochronnodekoracyjnego malowania podłoży metalowych nie narażonych na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych. Mogą być też stosowane do specjalnych zastosowań – np. do malowania ceramiki.

WŁAŚCIWOŚCI

Farby tworzą powłoki o wysokich walorach estetycznych – efekt antyczny, charakteryzujące się doskonałą odpornością mechaniczną. 

DANE TECHNICZNE

Nanoszenie

KORONA

Podczas malowanie farbami z dodatkiem pigmentów metalicznych zaleca się używanie zbiornika fluidyzacyjnego, nie należy pobierać farby bezpośrednio z opakowania. Właściwe uziemienie sprzętu natryskowego oraz malowanych detali pomaga utrzymać stabilność otrzymanego koloru/efektu Parametry aplikacji zależą od kształtów geometrycznych detalu oraz grubości powłoki, jaką chce się uzyskać. Zaleca się malowanie detalu farbą z tej samej partii produkcyjnej.

Stopień połysku (60°)  gruba struktura
Wydajność 4-8 m²/kg w zależności od grubości naniesienia
Czas utwardzania

10-25 min./180°C (temperatura metalu)

9-15 min./190°C (temperatura metalu)

7-12 min./200°C (temperatura metalu)

Opakowania

20kg

ŚRODKI OSTROŹNOŚCI

Farba proszkowa nie jest klasyfikowana jako substancja łatwopalna, ale z powietrzem jej pyły mogą tworzyć mieszaninę wybuchową, która w razie dostarczenia odpowiedniej energii wybuchnie. Najniższa wartość wybuchowości dla proszkowych farb poliestrowych z pigmentami metalicznymi wynosi ok. 40 g/m3 .Wentylacja w kabinie malarskiej powinna być taka, ażeby stężenie proszku w powietrzu było niższe niż 50% najniższej wartości wybuchowości. W obliczeniach stężenia proszku w kabinie, proszek naniesiony na elementy nie jest brany pod uwagę. W celu uniknięcia wyładowania proszku w kabinie, w sąsiedztwie przestrzeni pracującej szybkość przepływu powietrza w aparaturze kabinowej nie może spaść poniżej 0,5 m/s. Lakiernik nanoszący pokrycia powinien mieć maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Każde zabrudzenie skóry proszkiem powinno być zmywane wodą z mydłem. 

TEKNOS
KO-00498 T3BH40004020

Parametry

Powłoka
Gruba Struktura
Satyna/Półpołysk
Kolor
Srebrny
Czas realizacji
Dostępne "od ręki" realizacja 1-2 dni robocze
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Wczytywanie...