RAL 5014 Farba Proszkowa Eposydowo-Poliestrowa Kolor Szary Gołębi Gładki Połysk KO-A00118 (PRODUKCJA)

Farba proszkowa poliestrowa zewnętrzna, farba do produkcji, czas oczekiwania ok 4-6 tygodni

874,53 zł /20kg (43,73 zł/kg)
Brutto
711,00 zł /20kg (35,55 zł/kg)
Netto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 874,53 zł (brutto)
Farby do produkcji realizacja do 5 tygodni

Sprzedaż

Ostateczny kolor i wygląd powłoki finalnego produktu może się różnić w zależności od techniki aplikacji, rodzaju malowanych elementów i grubości powłoki. Zaleca się przeprowadzić próbne wymalowania.

CHARAKTERYSTYKA

Farba proszkowa oparta na żywicy poliestrowej i epoksydowej, wolna od metali ciężkich. W podwyższonej temperaturze proszek topi się, utwardza i tworzy ostateczną powłokę z efektem drobnej struktury.

ZASTOSOWANIE

Farby epoksydowo-poliestrowe przeznaczone są do ochronnodekoracyjnego malowania podłoży metalowych nie narażonych na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych. Mogą być też stosowane do specjalnych zastosowań – np. do malowania ceramiki.

DANE TECHNICZNE

Nanoszenie TRIBO i KORONA
Stopień połysku (60°)  połysk (77-83%)
Wydajność 6 - 10 m²/kg w zależności od grubości naniesienia
Czas utwardzania

10-25 min./180°C (temperatura metalu)

9-15 min./190°C (temperatura metalu)

7-12 min./200°C (temperatura metalu)

Opakowania

20kg

ŚRODKI OSTROŹNOŚCI

Farba proszkowa jest substancją niepalną, ale z powietrzem może tworzyć mieszaninę wybuchową, która w razie dostarczenia odpowiedniej energii wybuchnie. Najniższa wartość wybuchowości dla proszkowych farb poliestrowych wynosi ok. 80 g/m3 (Bundesanstalt Für Materialprufüng). Wentylacja w kabinie malarskiej powinna być taka, ażeby stężenie proszku w powietrzu było niższe niż 50% najniższej wartości wybuchowości. W obliczeniach stężenia proszku w kabinie, proszek naniesiony na elementy nie jest brany pod uwagę. W celu uniknięcia wyładowania proszku w kabinie, w sąsiedztwie przestrzeni pracującej szybkość przepływu powietrza w aparaturze kabinowej nie może spaść poniżej 0,5 m/s. Lakiernik nanoszący pokrycia powinien mieć maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Każde zabrudzenie skóry proszkiem powinno być zmywane wodą z mydłem.

SPOSÓB STOSOWANIA

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie stalowe zimnowalcowane: Odtłuszczanie w oparach trichloroetylenu lub w kąpieli alkalicznej. Fosforanowanie cynkowe zalecane przy wystawianiu na działanie warunków zewnętrznych.

Powierzchnie aluminiowe: Odtłuszczanie np. w kąpieli alkalicznej. Powierzchnie narażone na działanie czynników atmosferycznych należy także poddać chromianowaniu.

Przechowywanie

Farby proszkowe należy przechowywać w chłodnym i suchym środowisku, maksymalnie w 25 ° C. Należy zachować szczególną ostrożność w ciepłej porze roku. Należy unikać przechowywania w pobliżu źródeł ciepła i grzejników w ciężarówkach i magazynach. Nie przechowywać w bezpośrednim nasłonecznieniu. zalecana data trwałości farby przechowywanej zgodnie z instrukcją znajduje się na etykiecie opakowania.

AKZO
KO-A00118

Parametry

Powłoka
Gładka
Połysk
Kolor
Szary
Czas realizacji
Farby do produkcji realizacja do 5 tygodni
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Wczytywanie...