Podkład Epoksydowy Antykorozyjny RAL 9005 KO-SE0254

Podkład epoksydowy antykorozyjny

1 020,90 zł /20szt (51,05 zł/szt)
Brutto
830,00 zł /20szt (41,50 zł/szt)
Netto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 1 020,90 zł (brutto)
Dostępne "od ręki" realizacja 1-2 dni robocze

Ilość sztuk w opakowaniu

Ostateczny kolor i wygląd powłoki finalnego produktu może się różnić w zależności od techniki aplikacji, rodzaju malowanych elementów i grubości powłoki. Zaleca się przeprowadzić próbne wymalowania.

CHARAKTERYSTYKA

Jest to podkład proszkowy z aktywnymi pigmentami antykorozyjnymi, które powodują efekt pasywacji w celu ochrony podłoża. Został opracowany, aby zapewnić najlepszą przyczepność warstwy wierzchniej - proszkowej lub płynnej.

Ten wszechstronny i bezcynkowy podkład zapewnia solidną ochronę, nawet w przypadku różnych grubości powłok lub harmonogramów utwardzania. A ponieważ jest łatwy w aplikacji i oferuje doskonałą pokrywę krawędzi, system ten jest szczególnie odpowiedni dla złożonych obiektów.

Solidna ochrona przed korozją do 7 lat w zakresie korozyjności C4 dla stali

• Znany i doceniany za łatwość stosowania na złożonych obiektach

• Odpowiedni do obiektów o różnych poziomach grubości podłoża

• Działa dobrze w różnych harmonogramach utwardzania

• Zapewnia doskonałe pokrycie krawędzi

• Przeznaczony do wstępnej obróbki chemicznej i mechanicznej

• Może być stosowany jako podkład do przechowywanie lakierowanych detali przed nałożeniem warstwy wierzchniej.

• Kompatybilny z szeroką gamą lakierów nawierzchniowych

• Nie zawiera LZO, rozpuszczalników i cynku

• Brak substancji rakotwórczych, mutagennych, reprotoksycznych (CMR)

ZASTOSOWANIE

Farby epoksydowe przeznaczone są do ochronno-dekoracyjnego malowania elementów metalowych, eksploatowanych wewnątrz pomieszczeń, nie narażonych na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych, szczególnie promieniowania UV; tam gdzie wymagana jest podwyższona odporność na działanie czynników chemicznych (takich jak oleje, rozpuszczalniki, smary, kwasy, alkalia itp.). Farba ta może być stosowana również jako warstwa gruntująca pod inne farby nawierzchniowe. W przypadku takiego zastosowania szczegółowy opis sposobu utwardzania zawarto w punkcie „Czas utwardzania

DANE TECHNICZNE

Nanoszenie TRIBO i KORONA
Stopień połysku (60°)  MAT
Wydajność 6 - 10 m²/kg w zależności od grubości naniesienia
Czas utwardzania

10-25 min./180°C (temperatura metalu)

9-15 min./190°C (temperatura metalu)

7-12 min./200°C (temperatura metalu)

Opakowania

20kg

W przypadku stosowania farby jako warstwy gruntującej, w celu polepszenia przyczepności warstwy nawierzchniowej zaleca się częściowe utwardzenie podkładu, 5 - 7 minut w 180°C i następnie utwardzanie całości, zgodnie z wymaganiami warstwy nawierzchniowej

Uwagi dotyczące farby gruntującej

Dla każdego zestawu, podkład plus warstwa nawierzchniowa, zaleca się wykonanie praktycznych prób w warunkach lakierni, w celu ustalenia optymalnych warunków wypalania. Aplikacja warstwy nawierzchniowej powinna nastąpić możliwie szybko po aplikacji farby podkładowej, nie później niż po 12h. W przypadku zanieczyszczenia warstwy podkładu (kurz, tłuszcz itp.), malowany element należy oczyścić. Warstwa nawierzchniowa powinna mieć parametry utwardzania zbliżone do parametrów utwardzania podkładu.

ŚRODKI OSTROŹNOŚCI

Farba proszkowa nie jest klasyfikowana jako substancja łatwopalna, ale z powietrzem jej pyły mogą tworzyć mieszaninę wybuchową, która w razie dostarczenia odpowiedniej energii wybuchnie. Najniższa wartość wybuchowości dla proszkowych farb poliestrowych wynosi ok. 80 g/m3 (Bundesanstalt Für Materialprufüng). Wentylacja w kabinie malarskiej powinna być taka, ażeby stężenie proszku w powietrzu było niższe niż 50% najniższej wartości wybuchowości. W obliczeniach stężenia proszku w kabinie, proszek naniesiony na elementy nie jest brany pod uwagę. W celu uniknięcia wyładowania proszku w kabinie, w sąsiedztwie przestrzeni pracującej szybkość przepływu powietrza w aparaturze kabinowej nie może spaść poniżej 0,5 m/s. Lakiernik nanoszący pokrycia powinien mieć maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Każde zabrudzenie skóry proszkiem powinno być zmywane wodą z mydłem. 

KOLORYOLI
KO-SE0254

Parametry

Czas realizacji
Dostępne "od ręki" realizacja 1-2 dni robocze
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Wczytywanie...