Podkład wysokocynkowy epoksydowy antykorozyjny Kolor Ciemnoszary KO-00173

Podkład  poliestrowy antykorozyjny, wysokocynkowy, ciemnoszary

1 731,84 zł /20kg (86,59 zł/kg)
Brutto
1408,00 zł /20kg (70,40 zł/kg)
Netto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 1 731,84 zł (brutto)
Dostępne "od ręki" realizacja 1-2 dni robocze

Sprzedaż

Ostateczny kolor i wygląd powłoki finalnego produktu może się różnić w zależności od techniki aplikacji, rodzaju malowanych elementów i grubości powłoki. Zaleca się przeprowadzić próbne wymalowania.

CHARAKTERYSTYKA

PODKŁAD jest farbą proszkową opartą na żywicy epoksydowej zawierającą metaliczny cynk, która posiada bardzo dobre własności antykorozyjne. W podwyższonej temperaturze farba proszkowa topi się, utwardza i tworzy ostateczną powłokę. 

ZASTOSOWANIE

PODKŁAD WYSOKOCYNKOWY znajduje główne zastosowanie do powlekania powierzchni stalowych oczyszczonych strumieniowo do stopnia Sa 2 1 /2, kiedy malowana konstrukcja przeznaczona jest do eksploatacji w bardzo agresywnym środowisku. Produkt przeznaczony jest do stosowania głównie jako grunt.

WŁAŚCIWOŚCI

PODKŁAD daje powłokę o doskonałych własnościach mechanicznych i antykorozyjnych. 

Należy unikać przegrzania powłoki podkładu w przypadku pokrywania następną powłoką. Jeśli temperatura utwardzania podkładu jest wyższa niż 205ºC przyczepność pomiędzy powłokami może być pogorszona. W przypadku zastosowania bezpośredniego pieca gazowego w trakcie malowania dwuwarstwowego zaleca się sprawdzanie przyczepności międzywarstwowej. 

DANE TECHNICZNE

Nanoszenie KORONA
Stopień połysku (60°)  półpołysk (50-70%)
Wydajność ok. 6 m²/kg w zależności od grubości naniesienia  
Czas utwardzania

10-25 min./180°C (temperatura metalu)

9-15 min./190°C (temperatura metalu)

7-12 min./200°C (temperatura metalu)

Opakowania

20kg

ŚRODKI OSTROŹNOŚCI

Farba proszkowa nie jest klasyfikowana jako substancja łatwopalna, ale z powietrzem jej pyły mogą tworzyć mieszaninę wybuchową, która w razie dostarczenia odpowiedniej energii wybuchnie. Wentylacja w kabinie malarskiej powinna być taka, ażeby stężenie farby proszkowej w powietrzu było co najwyżej 10 g/m3 . W obliczeniach stężenia farby proszkowej w kabinie, proszek naniesiony na elementy nie jest brany pod uwagę. W celu uniknięcia wyładowania farby proszkowej w kabinie, w sąsiedztwie przestrzeni pracującej szybkość przepływu powietrza w aparaturze kabinowej nie może spaść poniżej 0,5 m/s. Lakiernik nanoszący pokrycia powinien mieć maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Każde zabrudzenie skóry proszkiem powinno być zmywane wodą z mydłem. Należy unikać spawania ze względu na zawartość cynku w proszku. 

TEKNOS
KO-00173

Parametry

Powłoka
Gładka
Połysk
Kolor
Szary
Czas realizacji
Dostępne "od ręki" realizacja 1-2 dni robocze
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Wczytywanie...